Психодинамічна терапія/психоаналіз
Психодинамічна терапія та психоаналіз мають спільне коріння, оскільки обидва підходи походять із теорій Фройда. Однак між ними є важливі відмінності.
Психоаналіз – глибокий, детальний процес, який фокусується на несвідомих конфліктах, дитячих переживаннях, витіснених бажаннях та трансфері, досліджує глибини несвідомого, повторюваних патернів. Це довготривалий процес (часто роки), з частими сеансами (3-5 разів на тиждень).
Тут психоаналітик займає нейтральну, відсторонену позицію, даючи пацієнту більше простору для вільних асоціацій.
Психодинамічна терапія– менш інтенсивна, але також досліджує вплив минулого на теперішнє, проте більше зосереджується на актуальних емоціях і міжособистісних стосунках. Працює з конкретними проблемами (наприклад, депресією, тривогою), інтегруючи в роботу як несвідомі процеси, так і поточні труднощі у житті пацієнта.
Курс (від кількох місяців до року), зазвичай 1-2 рази на тиждень.
Психодинамічний терапевт є більш активним у діалозі, може використовувати підтримуючі техніки та давати інтерпретації швидше.
Психодинамічна терапія комбінує техніки психоаналізу з більш сучасними підходами, наприклад, фокусом на міжособистісних стосунках чи емоційній регуляції.
Здебільшого я використовую психодинамічний підхід, позитивні результати клієнтів говорять самі за себе.
Керівник програми: Дорожкін Валерій Романович
Доктор психологічних наук, професор, професор кафедри ТПП Національного університету «Львівська політехніка», психотерапевт, сертифікований лідер балінтовських груп, сертифікований член європейського реєстру психологів EFPA, сертифікований тренінговий аналітик, голова УАПТ, керівник проєкту "Психологи на війні"
В процесі засвоєння тритічної програми підготовки психоаналітиків.